Home Mechanical ATV320U75N4B
DPCV-3"-150-Wafer-B62-Metal Seat-A276 316
Back to products
BMEXBP1200
BMEXBP1200
ATV320U75N4B
Variable speed drive, Altivar
Machine ATV320, 7.5 kW, 380…500
V, 3 phases, book
Compare
Add to wishlist
Category: Mechanical Tag: Schneider Electric
Share:
  • Description
  • Additional information
  • Reviews (0)
  • Shipping & Delivery
Description
Additional information
Range of product
Altivar Machine ATV320
Product or component type
Variable speed drive
Product specific application
Complex machines
Variant
Standard version
Format of the drive
Book
Mounting mode
Wall mount
Communication port protocol
Modbus serial CANopen
Option card
rated supply voltage
380…500 V – 15…10 %
Nominal output current
17.0 A
Motor power kW
7.5 kW for heavy duty