Home Mechanical TM241CEC24T
TM241CE40T
TM241CE40T
Back to products
XSA-V11801
XSA-V11801
TM241CEC24T
Logic controller, Modicon M241, 24
IO transistor PNP Ethernet CAN
master
Compare
Add to wishlist
Category: Mechanical Tag: Schneider Electric
Share:
  • Additional information
  • Reviews (0)
  • Shipping & Delivery
  • Product data sheet Dimensions Drawings
Additional information
Range of product
Modicon M241
[Us] rated supply voltage
24 V DC
Discrete output type
Transistor
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “TM241CEC24T” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Shipping & Delivery
Related products
Compare
BMXDDI1602
Mechanical
Discrete input module, Modicon X80, 16 inputs, 24V DC positive
Add to wishlist
Read more
Quick view
BMXDDI3202K
Mechanical
Discrete output module, Modicon X80, 32 transistor outputs, 24V DC positive
Read more
Quick view
TM3AI8
HMIG3U
Base unit, Harmony GTU, Premium BOX for Universal Panel
ATV320U75N4B
Variable speed drive, Altivar Machine ATV320, 7.5 kW, 380...500 V, 3 phases, book
BMXAMI0810
isolated analog input module X80 - 8 inputs - high speed
TM3AM6
Input/output analog module, Modicon TM3, 4 inputs, 2 output (screw) 24 VDC
HMIGTO6310
Advanced touchscreen panel, Harmony GTO, 800 x 600 pixels SVGA, 12.1" TFT, 96 MB